داینو یا داینومومتر

خرید داینومتر : هر گونه وسیله‌ای که برخی از کمیت‌ها نظیر دور موتور، گشتاور، توان ترمزی و موارد دیگر مربوط به موتور خودروها را به خوبی اندازه‌گیری کند، داینومتر یا داینومومتر نامیده می‌شود. البته همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود و از داینومتر می‌توان استفاده‌های فراوان دیگری را هم داشت. برای نمونه باید به بررسی درستی کارکرد موتورها، گیربکس‌ها، ژنراتورها و گزینه‌های دیگر اشاره داشت.
اگر قصد خرید داینومتر (نظیر داینو جت، داینوکت DynoKat و … ) را دارید، می توانید از پارسیان صنعت خودرو این وسیله کاربردی را برای تعمیرگاه خود خریداری نمایید.

گارانتی : یکسال (تعویض قطعات) ، خدمات پس از فروش : هشت سال

داینو یا داینومومتر چیست؟

همان طور که در جریان هستید، این روزها ابزارها و دستگاه های گوناگونی برای خودروها به وجود آمده‌اند که با توجه به نیاز و سلیقه‌ای که داریم، می‌توانیم سر وقت آن‌ها برویم. این ابزارها در راستای رفع نیازها و دادن برخی از اطلاعات به ما اختراع شده‌اند و نباید از این موضوع به سادگی غافل شد. ما تا به حال مقالات زیادی را در این راستا در دسترس قرار داده‌ایم که نباید از آن‌ها به سادگی عبور کنید. مطالعه چنین مقالاتی در نهایت باعث می‌شود که با ابزارهای مربوط به خودروها و کاربرد هر یک به خوبی آشنا شوید.

یکی از این موارد را باید داینو یا داینومومتر به شمار آورد که از مدت‌ها قبل مورد استفاده مردم قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت که این ابزار کاربردهای فراوانی را در خود دارد و شاید بسیاری از مردم به آن نیاز داشته باشند. حال به دلیل اهمیت این موضوع، در این مقاله قصد داریم تا در مورد داینومومتر و تست داینو با هم صحبت داشته باشیم. ضمن این که اطلاعاتی در خصوص قیمت آن را هم در دسترس قرار می‌دهیم. بنابراین توصیه ما این است که این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید.

داینومتر چیست؟

در وهله اول باید گفت که هر گونه وسیله‌ای که برخی از کمیت‌ها نظیر دور، گشتاور، توان ترمزی و موارد دیگر مربوط به موتور خودروها را به خوبی اندازه‌گیری کند، داینومتر نامیده می‌شود. البته همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود و از داینومتر می‌توان استفاده‌های فراوان دیگری را هم داشت. برای نمونه باید به بررسی درستی کارکرد موتورها، گیربکس‌ها، ژنراتورها و گزینه‌های دیگر اشاره داشت.

به بیان دیگر، صحت و سلامت هر کدام از موارد گفته شده برای یک خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که در تمام مکانیکی‌ها از این ابزار به خوبی استفاده می‌شود. ضمن این که داینومتر می‌تواند با اندازه‌گیری گشتاور و دور موتور، توان آن را به خوبی محاسبه نماید. در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، ممکن است در آینده ایراداتی در خودروی شما به وجود بیاید.

حال اگر می‌خواهید بدانید که تاریخچه داینومتر به چه صورت بوده و چه روندی را طی کرده است، باید گفت که همه چیز در سال ۱۸۷۷ میلادی آغاز شد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با وسیله‌ای با قدمت بسیار بالا رو به رو هستیم. البته در آن زمان، نام آن وسیله را که شخصی هم بود، فرود نامیدند. بعدها تغییرات فراوانی در این وسیله اعمال شد و مردم با استفاده از آن می‌توانستند اندازه‌گیری‌های گوناگونی را برای خودروی خود رقم بزنند. در همین راستا بود که نام آن به داینومتر یا همان داینو تغییر کرد.

امروزه برندهای زیادی نسبت به ساخت داینومتر اقدام کرده‌اند. همین قضیه کار مردم را برای خرید مقداری دشوار کرده است. با این حال، باید بدانید که تقریبا تمام آن‌ها از کیفیت و طول عمر خوبی برخوردار هستند و می‌توانند اطلاعات لازم را در دسترس افراد قرار دهند.

با وجود این که اطلاعاتی در مورد کاربردهای داینومتر در بالا داده شد، اما لازم است که موارد دیگری را هم در دسترس شما قرار دهیم. برای مثال می‌توان به این گزینه‌ها اشاره داشت:

۱- موتور ساخته شده برای خودروها در کارخانه‌های تولیدی به وسیله داینومتر تست می‌شوند تا در ادامه و بعد از خرید توسط مشتریان، مشکلی مشاهده نشود.

۲- بعد از تعمیر و کنترل قطعات مصرف شده هر یک از خودروها نیز می‌توان سر وقت این ابزار رفت.

۳- در صورتی که مردم بخواهند طول عمر برخی از قطعات خودرو را بسنجند، باز هم قادر به بهره بردن از داینومتر خواهند بود.

۴- به منظور بارگذاری موتور برای تعیین مواردی نظیر آلایندگی‌ها نیز می‌توان از داینومتر استفاده نمود.

۵- تعیین مصرف سوخت نیز گزینه دیگری است که توسط این ابزار امکان پذیر خواهد بود.

البته باید بدانید که این کاربردها به همین جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری را هم در بر دارد. با این حال، تلاش داشتیم تا مهم‌ترین آن‌ها را به شما بگوییم و این نکته را بیان کنیم که اصلا چرا باید به سراغ داینومتر رفت.

داینومترها خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که باید به این قضیه حسابی توجه داشت؛ آن هم به این خاطر که خرید اشتباه این دستگاه، نارضایتی‌هایی را در پی خواهد داشت. برای مثال بایدبه مواردی همچون داینومتر هیدرولیکی، داینومتر شاسی، داینومتر ادی کارنت، داینومتر ادی کارنت هیسترزیس، داینومتر اصطکاکی، داینومتر اینرسی، داینومتر جریان مستقیم و داینومتر جریان متناوب اشاره داشت. هر کدام از این دستگاه‌ها، کاربردها و البته قیمت‌های خاص خود را دارند و به منظور خریدشان باید تحقیقاتی را با صبر و حوصله انجام داد.

برای نمونه داینومتر اصطکاکی این روزها توسط افراد زیادی استفاده می‌شود که نسبت به باقی موارد ساده‌تر هم هست. شما به وسیله این وسیله می‌توانید گشتاور بالا در دورهای کم و حتی صفر را اندازه گیری نمایید. نصب آن بر روی خودرو و سپس بهره برداری نیز به راحتی صورت خواهد گرفت.  البته ظرفیت این نوع از داینومتر تا حدی پایین است و کنترل پذیری دشوار را هم می‌توان عیب دیگری از آن به حساب آورد.

تست داینو

حال که با این دستگاه و کاربردهای آن آشنا شدیم، باید به سراغ مفهوم تست داینو برویم. تست داینو در واقع همان پروسه اندازه گیری موارد گفته شده به وسیله این دستگاه است که شاید کمی هم زمان بر باشد. افراد متخصص در این زمینه، برخی از پارامترها را مد نظر دارند و با اندازه‌گیری چنین جزییاتی، در نهایت شما را در جریان همه چیز در مورد موتور خودرویی که دارید، قرار خواهند داد. البته این تست برای همه خودروها الزامی نیست، اما بعضی از آن‌ها باید هر چند وقت یک بار نسبت به انجامش اقدام نمایند. تست داینو چندان هم در مراکز گفته شده هزینه بر نیست و می‌توانید با کمترین بودجه نیز به هدف خود دست یابید.

داینو جت چیست؟

همان گونه که در بالا هم اشاره شد، داینوجت در واقع قطعه‌ای است که به منظور اندازه گرفتن توان هر یک از خودروها به کار می‎‌رود. تفاوتی ندارد که خودروی شما از چه برندی بوده و چکونه است، مهم این است که به وسیله داینوجت می‌توانید به چنین اطلاعات خوبی دسترس داشته باشید.

البته شایان ذکر است که کار کردن با این دستگاه تا حدی دشوار است و دانش و تخصص نسبتا زیادی را نیاز دارد. به همین دلیل است که درصد بالایی از اشخاص به سراغ این وسیله نمی‌روند و صرفا برخی از گروه‌ها مانند تعمیر کاران هستند که از آن بهره مند می‌شوند. با این حال، در صورتی که اطلاعات لازم را در مورد این دستگاه در اینترنت به دست آورید، می‌توانید تا حدی بر آن مسلط شوید.

پیش بینی می‌شود که افراد تا مدت‌ها از دستگاه داینوجت استفاده نمایند. دلیل آن هم این است که فعلا جایگزین خاص و قدرتمندی برای این دستگاه نیامده است و آن را باید برجسته‌ترین در نوع خود به شمار آورد.

قیمت دستگاه داینومتر خودرو

با توجه به مدل‌های گوناگونی که در بالا برای دستگاه داینومتر گفته شد، بدیهی است که نمی‌توان قیمت ثابتی را برای همه آن‌ها در نظر داشت. قیمت این دستگاه همچنین می‌تواند به عوامل دیگری نظیر قابلیت‌ها و کاربردها نیز بستگی داشته باشد. بنابراین در وهله اول باید ببینید که نیاز شما چیست، و سپس نسبت به سفارش و خریداری این محصول اقدام کنید. افراد زیادی بوده‌اند که این محصول را بدون مشاوره دریافت کرده‌اند و سپس نتوانسته‌اند تا آن طور که باید و شاید از آن بهره مند شوند.

ضمن این که شما باید به برند این دستگاه نیز به اندازه کافی توجه داشته باشید. بعضی از برندهای سازنده این ابزار بسیار شهرت دارند و همین می‌تواند زمینه ساز تعرفه‌های بالاتر باشند. در سمت دیگر، دستگاه‌های دیگری هم هستند که توسط کسب و کارهای نوپا تهیه شده‌اند و شاید با تعرفه پایین‌تر بتوان آن‌ها را در اختیار داشت. حال برای این که بتوانید به تمام این قیمت‌ها پی ببرید، توصیه می‌کنیم حتما با شماره تلفن‌های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت دستگاه داینو جت

در گذشته تعداد داینوجت‌ها یا همان داینوها زیاد نبود. واضح است که در آن موقع، خرید این وسایل به وسیله مردم کار دشواری نبود؛ چرا که تنوعی در کار نبود و مردم می‌توانستند آن‌ها را تقریبا در یک بازه قیمتی مشاهده نمایند.

این در حالی است که امروزه تنوع فراوانی به بازار آمده است و این دستگاه‌ها را با توجه به کارکرد، قابلیت‌ها، برندها و موارد دیگر در دسته‌های جداگانه قرار می‌دهند. حال اگر در نظر دارید تا اطلاعات بیشتری را در مورد خرید این وسیله و یا قیمت آن به دست آورید، می‌توانید همین حالا با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید. افراد در تیم ما به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوالات شما در این باره هستند و بهترین مشاوره‌ها را هم در اختیارتان قرار می‌دهند.

خرید داینومتر

کسب و کارهای زیادی هستند که نسبت به فروش داینومتر اقدام می‌کنند. این در حالی است که درصد بالایی از مشتریان، ما را انتخاب می‌کنند و دلایل فراوانی هم برای آن وجود دارد. اصلی‌ترین دلیل را هم باید این موضوع دانست که ما خدمات بسیاری را به دست شما خواهیم رساند. ضمن این که باید خیالتان از بابت کیفیت و طول عمری که این محصولات دارد، کاملا راحت باشد. در پایان امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

داینوکت ( DynoKat )

داینوکت ( DynoKat ) نام دستگاه داینو یا برندی است که شرکت پارسیان صنعت خودرو اقدام به فروش آن می نماید.

فروش ویژه دستگاه داینو

 

فروش به صورت نقد و اقساط

دستگاه های داینو به صورت ” تک رول، دو رول ” ، ” تک دیفرانسیل، دو دیفرانسیل ” و ” روکار، توکار ” ارائه می شوند. اطلاعات کامل و جزئیات محصول را می توانید در قسمت ” اطلاعات دستگاه ” مشاهده نمایید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات کامل و مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

فهرست